Projekt Rekonstrukce stropu hlavního sálu sokolovny v Turnově

proběhl za finanční podpory Města Turnova, Libereckého kraje, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a České obce sokolské.

16. 12. 2020

Restaurátorská zpráva

15. 5. 2020

Rekonstrukce stropu hlavního sálu sokolovny v Turnově

V nejbližších týdnech začne v turnovské sokolovně velká investiční akce - rekonstrukce historického stropu na velkém cvičebním sále. Tato akce je dlouhodobě připravovaná a je součástí rozvojových investičních plánů města Turnova. V letošním roce jsme uspěli s naší dotační žádostí na investiční podporu poskytovanou ze strany MŠMT a získali jsme příslib dotace.

Cílem akce je obnovit jednu z posledních havarijních část sokolovny – původní stropní konstrukci a vlastní strop jejího hlavního sálu.

Předmětem akce je rekonstrukce stropní dřevěné konstrukce z rákosového roštu a dřevěných nosných stropních vazníků. Současně bude obnoven podhled nad sálem – provedeny restaurátorské práce a realizována rekonstrukce podlahy půdy.

Nejviditelnějším projevem realizace bude obnova dekorativně malovaného stropu sportovního sálu z poloviny 90. let 19. století. Jedná se o dílo významného českého malíře a ilustrátora Jana Prouska.

Tělocvičná jednota Sokol Turnov je největší sokolskou jednotou v Libereckém kraji. Budova sokolovny v Turnově je jednou z deseti nejstarších sokoloven v ČR. Byla otevřena v roce 1898 a již od počátku je dominantní budovou v historickém centru města Turnova.

Význam sokolovny odpovídá významu jejího využívání. Tělocvičná jednota je se svými 900 členy druhým největším sportovním subjektem v Turnově a jedním z největších subjektů v kraji. Sokolovna je centrem pro sportovní oddíly spolku, a to zejména pro oddíl všestrannosti. Hlavní sál je najímán ke školní výuce a od dalších sportovních subjektů ve městě. Bývá také centrem nácvičných srazů pro celé sokolské hnutí. Celkem využívá sokolovnu ke svému cvičení 1200 lidí.

Informace o zadávacím řízení poskytuje Ing. Milan Hejduk, starosta Tělocvičné jednoty Sokol Turnov, tel. 737 204 255

 

Kontakt

TJ Sokol Turnov
Skálova 540
511 01 Turnov

IČO: 13582518

cvičení, organizace:
724 587 375
ubytovna: 721 157 103

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode