Pomůžeme Vám vybrat to nejlepší cvičení podle věku: << | dívky 6-10 let | děti 6-10 let | dívky 11-15 let | chlapci 6-15 let | děti 11 let a starší

Oddíl všestrannosti

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ

V našich hodinách se věnujeme všestrannosti, tedy gymnastice, šplhu, míčovým a pohybovým hrám.

Za pěkného počasí chodíme i ven na stadion.

Dívky se mohou každoročně účastnit závodů všestrannosti (gymnastika, atletika, šplh a plavání) a pravidelně také nacvičují na slavnostní Akademii.

Cvičíme na nářadí jako jsou kruhy, koza, hrazda, žebřiny, lavičky nebo koberec.

věk:1. – 5. třída
cvičíme:pondělí 17:00 – 18:00
cvičitelky:Jolana Šebestová | Silvie Procházková | Klára Jandíková
kontakt:724 587 375 | 724 127 403

Gymnastika a sportovní přípravka pro dívky.

STARŠÍ ŽÁKYNĚ

Náplní našich hodin je především gymnastika, tedy cvičení na nářadí. Cvičíme prostná, na airtracku, na hrazdě, kruzích, bradlech, učíme se přeskoky přes kozu, bednu, koně a podobně.

Do našeho cvičení zařazujeme i protahovací a posilovací cviky a další aktivity pro všestranný sportovní rozvoj, jako je šplh na laně, skákání přes švihadlo, míčové hry apod.

Dívky se mohou každoročně účastnit závodů všestrannosti (gymnastika, atletika, šplh a plavání) a pravidelně také nacvičují pódiové skladby na slavnostní Akademii.

věk:6. třída a starší
cvičíme:pondělí 18:00 – 19:00
cvičitelky:Zuzana Šebestová | Lenka Plívová | Klára Jandíková
kontakt:724 587 375 | 608 847 315

Gymnastika a sportovní přípravka pro dívky.

MLADŠÍ A STARŠÍ ŽÁCI

Ve cvičebních hodinách se věnujeme všestrannému sportovnímu rozvoji těla.

Zejména pro ty nejmenší, či pro ty, kteří začínají cvičit, je ze začátku kladen důraz na správné držení a používání těla při odrážení, skoku, visu a hodu tak, aby nedošlo k neuváženému přetížení a následnému zranění. U starších se zaměřujeme na prohloubení znalostí a dovedností jednotlivých cviků a jejich aplikaci v gymnastické sestavy.

Hojně využíváme cvičební nářadí, pro přeskoky bedny a kozy, pro posílení horní části těla kruhy, hrazdu a bradla, pro koordinaci velkou trampolínu, nechybí také šplhy na laně či tyči a posilování na žebřinách, s činkami a medicinbaly.

Samozřejmostí je rozvoj týmové spolupráce při hrách (základy) florbalu, fotbalu, basketbalu a velmi oblíbené, různě variované, vybíjené.

Cvičení zahajujeme nástupem, pokračujeme zahřátím těla běhy a rozcvičkou, která bývá doplněna různě, např. štafetovými běhy, vybíjenou atp. Následuje rozdělení do skupin dle věku a cvičení na jednotlivých nářadích, které se střídá po 10- 15 minutách. V poslední, závěrečné části, se věnujeme týmovým hrám a hodinu ukončíme nástupem.

věk:1. – 5. třída (mladší žáci)
cvičíme:úterý a pátek 17:00 – 18:00
cvičitelé:Tomáš Tomsa | Petr Plíva | Jan Rakouš | Eduard Leitner | Jonáš Duchoň
kontakt:724 587 375 | 733 547 722 | 724 974 814
věk:6. třída a starší (starší žáci)
cvičíme:úterý 18:00 – 19:00
pátek 17:00 – 18:00
cvičitelé:Tomáš Tomsa | Petr Plíva | Jan Rakouš
kontakt:724 587 375 | 733 547 722 | 724 974 814

Gymnastika a sportovní přípravka pro chlapce.

Všestranná gymnastika je základ pro již náročnější čtvrteční cvičení.

GYMNASTIKA

Cvičení pro dívky a chlapce, kteří se chtějí věnovat gymnastice.

Do našeho cvičení zařazujeme i protahovací a posilovací cviky.

Na našich hodinách cvičíme na airtracku, velké trampolíně, na hrazdě, skáčeme přes kozu nebo z malé trampolíny do duchen.

Od 17 hod cvičí mladší, od 18 hod starší.

věk:1. – 5. třída
cvičíme:čtvrtek 17:00 – 18:00
tělocvična:velký sál sokolovny
cvičitelé:Libor Drábek | Jonáš Duchoň | Eduard Leitner | Filip Mikule | Kateřina Kramárová