Objevte nádherné místo uprostřed lesů Českého ráje, kde Vás ráno bude budit zpěv ptáků a večer neuvidíte světla civilizace. Na odlehlé samotě uprostřed skal najdete velký dřevěný srub a několik dalších roubených objektů, jídelnu, několik přírodních hřišť a ohniště mezi skalami.

Díky své velikosti a lokalitě jsou Pleskoty naprosto ideální pro pořádání letních táborů, škol v přírodě nebo pro školní výlety. Často se zde konají také různá sportovní soustředění, oddílové akce, srazy tříd nebo v poslední době i firemní outdoorové tréninky. Milovníkům Českého ráje nabízí skvělý výchozí bod pro výlety na Kost, Humprecht, Hrubou Skálu nebo na Trosky.

Pleskoty jsou tradičním místem letních táborů již více než 100 let. Nad štítem velkého srubu najdete dokonce letopočet 1863. Název získaly od stejnojmenné obce, vzdálené asi půl kilometru.

VYBAVENÍ

Pleskoty jsou plně vybaveny pro přípravu a konzumaci velkého množství jídel. Jídelna s kuchyní se nachází ve samostatném srubu. Kuchyň je vybavena množstvím nádobí, velkými plynovými sporáky, supermixérem a nerezovým dřezem. Ke kuchyni patří ještě spižírna se dvěma velkoprostorovými lednicemi a pískovcový sklep.

Areál poskytuje odpovídající sociální zázemí.

KDE NÁS NAJDETE

Areál Pleskoty leží v srdci Českého ráje na samotě asi 2km od místní silnice spojující Dobšice a Rytířovu Lhotu. Naprosto zásadní je nalézt odbočku na polní cestu, která vede k nám. Odbočka je v mírné zatáčce, asi 150 m za cedulí konec obce Dobšice. Odbočku poznáte podle poštovních schránek a cedule na sloupu „Tábor TJ Sokol“. Po polní cestě se dostanete ke svérázné usedlosti, kterou necháte po Vaší pravé ruce a kolem trafostanice už sjedete na naše parkoviště.

CENÍK UBYTOVÁNÍ

Členové TJ Sokol Turnov, Klubu českých turistů Sokol Turnov a župy Ještědské:
dospělá osoba 16+ | noc100 Kč
dítě 4 – 15 let | noc50 Kč